Malowane emocjonalne

Najpopularniejszy sposób na wiosenny relaks? Joga śmiechu, malowanie, oczyszczanie organizmu czy “Kobieca wiosna”?

Najpopularniejszy sposób na wiosenny relaks? Joga śmiechu, malowanie, czy “Kobieca wiosna”?

“Kobieca wiosna” oczywiście! I wszystko, co podczas tego wydarzenia miało miejsce. 21 marca, z okazji Pierwszego Dnia Wiosny MDK nr 1 w Bytomiu zaprosił tym razem do udziału w zajęciach… kobiety, nie dzieci i młodzież. Mamy, siostry, ciotki i inne chętne panie. Wszystkie z nich miały okazję na wiosenny relaks, w bardzo zróżnicowany sposób. Każda z nich, mogła wybrać coś odpowiedniego dla siebie, zrealizować swoje małe marzenia, namalować obraz na sztalugach, upleść sobie oryginalną biżuterię lub rozluźnić się w czasie zajęć ruchowych.

Była joga śmiechu, malowanie farbami, tkanie biżuterii, wykład na temat wiosennego oczyszczania organizmu a przede wszystkim – miła atmosfera!

Przy kawie, herbacie i przekąskach, panie mogły wymienić się doświadczeniami, porozmawiać, poplotkować lub nawet ponarzekać. Wśród prelegentów znaleźli się Katarzyna Tomanek (specjalista od odżywiania według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej) i Katarzyna Pentos (instruktorka jogi śmiechu).

 

Warsztaty tkania biżuterii prowadziła Aleksandra Herisz, artystka plastyk MDK nr 1 w Bytomiu. Bransoletki, które powstały w zręcznych palcach uczestniczek warsztatów, równie dobrze mogły być sprzedawane w renomowanej galerii czy butiku!
Każda z uczestniczek miała okazję również spróbować swoich sił w malowaniu z Elizą Flaszewską, artystką plastykiem i inicjatorką wydarzenia. Na sztalugach i dużym formacie powstały zaskakujące i osobiste dzieła.
Zwieńczeniem popołudnia były zajęcia jgi z Lucjanem Wieczorkiem, joginem Akademii Hegemon  https://akademiahegemon.pl/ 

Mamy nadzieję, że tak jak podczas jogi śmiechu, tak i po wyjściu z naszej imprezy, wszystkie panie miały szeroki uśmiech zadowolenia na twarzach! Z pewnością na przywitanie kolejnej pory roku wymyślimy coś równie atrakcyjnego, jesli nie  lepszego !