Zapraszamy na wyjątkową wystawę „Ekspresja artystyczna”

Młodzieżowy Dom Kutlury nr 1 w Bytomiu oraz Miejski Ośrodek Kultury w Żorach zapraszają na wyjątkową wystawę „Ekspresja artystyczna”, która podsumowuje odkrywanie śląskich witraży okiem uczestników projektu „Światło – wymiar ekspresji artystycznej”. Uroczysty wernisaż odbędzie się w czwartek, 25 października o godz. 17:00 w Galerii „Pod sztrychem” (MDK nr 1, ul. Powstańców Warszawskich 12).

W ramach wspomnianego projektu odwiedziliśmy pracownię witrażysty oraz uczestniczyliśmy w wielu wycieczkach śladami śląskich witraży. Uczestnicy wzięli również udział w warsztatach tworzenia witrażu oraz zajęciach z projektowania fotokolażu. Te ostatni zaowocowały przepiękną publikacją, z którą także będzie można zapoznać się w trakcie najbliższej wystawy.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.