Aktualności
Drużynowy Rodzinny Turniej Szachowy

9 lutego 2023r. w MDK nr 1, po raz siódmy, odbył się Drużynowy Rodzinny Turniej Szachowy. Drużyny były dwuosobowe: junior sekcji szachowej MDK nr 1 i dorosły członek rodziny. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem kibiców i przebiegały w sportowej atmosferze. Turniej odbywał się na dystansie 7 rund i był rozgrywany tempem szachów szybkich. Pojedynki były bardzo emocjonujące, do ostatniej rundy trwała walka o podium. Zwycięstwo w turnieju odniosła drużyna Kacpra Dembicza, która zdobyła 11 punktów meczowych, wyprzedzając drużynę Beaty Skwarczyńskiej dopiero punktacją pomocniczą. Trzecie miejsce, z dorobkiem 10 punktów zajęła drużyna Bartosza Żychowskiego. Indywidualnie zwycięzcy wykazali się mistrzowską formą. Szachownicę Juniora wygrał Bartosz Żychowski, na szachownicy Seniora bezkonkurencyjny okazał się Marcin Skwarczyński. Obaj panowie wygrali wszystkie partie.