II Szachowy Turniej Feryjny dla Dzieci i Młodzieży
oraz
V Turniej Szachowy na Kategorię Centralną

Ferie zimowe nasi zawodnicy rozpoczęli bardzo pracowicie.

W dniach 29 stycznia do 02 lutego 2024 roku w MDK nr 1 Bytom odbyły się:

• II Szachowy Turniej Feryjny dla Dzieci i Młodzieży oraz V Turniej Szachowy na Kategorię Centralną, grane tempem klasycznym.

W II Turnieju feryjnym wzięło udział 26 zawodników. Zwyciężył, z dorobkiem 6 punktów z 7 partii, Mielczarek Bartosz – Bytom, drugie miejsce zajęła Beata Skwarczyńska z dorobkiem 5,5 punktu (MDK NR 1 Bytom), na trzecim miejscu uplasował się Grzegorz Waga zdobywając 5 punktów (Głubczyce).

Nasi zawodnicy: Natalia Walkowiak zdobyła IV kategorię szachową, a Szymon Siulczyński V kategorię szachową.

W V Turnieju na kategorię centralną wzięło udział 12 zawodników. Zwycięzcą został Patryk Musiał (MDK nr 1 Bytom), zdobywając 7,5 punktu z 9 partii. Ponadto Patryk wypełnił kolejną normę na I kategorię. O miejscach 2-4 przesądziła punktacja pomocnicza, ponieważ trzech zawodników uzyskało 6 punktów. I tak na II miejscu uplasował się Bartosz Żychowski, na III Patryk Dembicz (obaj MDK nr 1 Bytom), na IV Tomasz Wiśniewski (UKS TSz Zieloni Zielonka).

Turniej przebiegał w bardzo serdecznej i sportowej atmosferze.

Gratulujemy Zawodnikom

Jednocześnie zapraszamy na VII Turniej szachowy o Puchar Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 Bytom, który odbędzie się w dniach
18-19 maja 2024 roku:

DO ZOBACZENIA!!!

Media społecznościowe

Zapraszamy na nasze media społecznościowe, gdzie dostępna jest fotorelacja z turnieju.