Aktualności
Indywidualne Mistrzostwa Śląska Juniorów w szachach klasycznych – Imielin

Indywidualne Mistrzostwa Śląska Juniorów w szachach klasycznych — Imielin

W dniach 08–11 czerwca 2023 roku w Imielinie, odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Śląska Juniorów w szachach klasycznych.

W turnieju wzięło udział 5 zawodników sekcji szachowej MDK nr 1 Bytom: Maja Żychowska, Zbigniew Wiatrowski, Tymon Markowski, Piotr Yarychevskyi i Stanisław Romanowski.

Dla naszych juniorów był to bardzo dobry występ. W grupie chłopców do lat 18 Zbyszek zajął 4 miejsce i uzyskał III klasę sportową. Staszek w grupie chłopców do lat 9 zajął 5 miejsce. Maja zajęła 7 miejsce w grupie dziewcząt do lat 11 i uzyskała II kategorię szachową, od razu „przeskakując” o 2 kategorie. Tymon zajął 10 miejsce w grupie chłopców do 13 lat. Piotr był 15 w grupie chłopców do lat 11, do ostatniej rundy walcząc o uzyskanie II kategorii. Poza tym 4 juniorów młodszych zapewniło sobie awans do Międzywojewódzkich Mistrzostw Juniorów.