szachy

Jesteśmy Mistrzami! Mistrzostwa w Szachach Szybkich

19 października 2019 roku w Bytomiu rozegrane zostały VII Mistrzostwa Polski Placówek Wychowania Pozaszkolnego w szachach szybkich.

Organizatorem tych zawodów był po raz drugi MDK nr 1 Bytom. Turniej został objęty patronatem przez Prezydenta Miasta Bytomia oraz Śląski Związek Szachowy. Zawody odbyły się w auli IV LO im. Bolesława Chrobrego w Bytomiu.
W turnieju wzięło udział 69 zawodników i zawodniczek w trzech kategoriach wiekowych: juniorka i junior do lat 10, juniorka i junior do lat 14, juniorka i junior do lat 18. Sekcję szachową MDK nr 1 Bytom w turnieju reprezentowali: Alicja Hajduk, Inka Marzęda, Kacper Dembicz, Igor Galwas, Bartosz Hekner w grupie do lat 10, Aleksandra Dzieża, Daria Yarychevska, Krzysztof Grzyszek, Mateusz Rajsz, Jakub Rożnowski, Sebastian Stypa, Maciej Syrek, Maksymilian Tomkowicz, Denys Vintskovskyi, Zbigniew Wiatrowski, Bartosz Żychowski w grupie do lat 14 oraz Patryk Dembicz i Adam Matys w grupie do lat 18.
Ogromny sukces indywidualny odnieśli zawodnicy naszej sekcji, którzy zdobyli 3 złote (tym samym tytuł Mistrza Polski), jeden srebrny i jeden brązowy medal oraz kilka punktowanych miejsc.
W kategorii juniorek i juniorów do lat 10 złoty medal zdobyli: Alicja Hajduk i Kacper Dembicz.
W tej samej kategorii wiekowej Igor Galwas zdobył srebrny medal, a Inka Marzęda brązowy medal w grupie juniorek.
W kategorii juniorów do lat 14 złoty medal zdobył Zbigniew Wiatrowski, a w tej samej kategorii wiekowej w grupie dziewcząt 4-5 miejsca zajęły Daria Yarychevska oraz Aleksandra Dzieża.
W klasyfikacji drużynowej walka o palmę pierwszeństwa toczyła się do ostatnich sekund ostatniej rundy.
Drużyna MDK nr 1 Bytom zdobyła tytuł Mistrza Polski Placówek Wychowania Pozaszkolnego.
Drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej zdobyła drużyna MDK Chorzów, a trzecie miejsce MDK Fabryczna Wrocław .
Gratulujemy naszym szachistom!

szachy