Międzynarodowy Turniej Szachowy „Perła Bałtyku”

Zawodnicy sekcji szachowej MDK nr 1 Bytom, tuż po zakończeniu roku szkolnego, wybrali się do Łaz, aby połączyć wypoczynek z walką w Międzynarodowym Turnieju Szachowym „Perła Bałtyku” w szachach klasycznych, który odbył się w dniach 25 czerwca do 5 lipca w Łazach . Nasz Dom Kultury reprezentowali: Daria Yarychevska, Bartosz Żychowski, Igor Galwas, Marek Księżopolski, Grzegorz Księżopolski, Mateusz Zając, Patryk Musiał, – w turnieju B – seniorzy, Maja Żychowska, Emilia Boucek i Igor Mikucki – w turnieju D do lat 10.

juniorzy z pojedynków nie tylko wynieśli cenne doświadczenie, ale i podwyższyli kategorie i rankingi szachowe . Marek zdobył III kategorię szachową i wszedł na listę ELO. Daria, Bartek, Patryk, Igor i Marek dodatkowo wzięli udział w nocnym turnieju blitza oraz niedzielnym szachów szybkich i weszli na listę ELO w tych kategoriach.

Nasz wyjazd nie ograniczał się tylko do pracy. Razem z zaprzyjaźnionym klubem AZS Politechnika Śląska Gliwice i RKS Mat Ruda Śląska spędzaliśmy aktywnie czas na zabawie oraz stając wspólnie w szranki, w tradycyjnie zorganizowanym turnieju piłki nożnej. Nasza Drużyna „starszaków” zajęła III miejsce.

Gratulujemy Naszym Zawodnikom dobrej gry i życzymy udanych wakacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *