Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

NSP INFORMACJA O SPISIE POWSZECHNYM 2021

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021! Uprzejmie informujemy, że zgodnie z ustawą o spisie powszechnym obowiązkową metodą przekazania danych w ramach NSP 2021 jest samospis internetowy. Zachęcamy do skorzystania z formularza spisowego dostępnego na stronie https://spis.gov.pl/. Samospis internetowy to szybka, bezpieczna i prosta metoda udziału w NSP 2021.

Warto pamiętać, że osoba fizyczna objęta spisem powszechnym nie może odmówić przekazania danych w ramach spisu powszechnego. Udział w spisie jest obowiązkowy – tak stanowi ustawa spisowa. Odmowa udziału w spisie grozi karą grzywny na podstawie art. 57 ustawy o statystyce publicznej.
Jednocześnie informujemy, że od 23 czerwca br. rachmistrzowie spisowi rozpoczęli wywiady bezpośrednie. Oznacza to, że rachmistrzowie mogą się kontaktować z osobami, które nie spisały się samodzielnie przez internet, nie spisały się poprzez infolinię ani nie uczestniczyły w wywiadzie telefonicznym.

Więcej informacji o spisie można uzyskać na stronie https://spis.gov.pl/ oraz dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99.
Jeśli chcą Państwo wiedzieć więcej o spisie w Bytomiu, proszę śmiało dzwonić pod numer telefonu 32 786 80 00 w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Bytomiu:

• poniedziałek od 7:30 do 17:30;
• od wtorku do piątku od 7:30 do 15:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *