Wiadomości Sport
Nasi mistrzowie w brydżu sportowym

Pomimo trudnych czasów jakie nastały, my nie zwalniamy tempa!

DWA ZŁOTE I DWA SREBRNE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI MŁODZIKÓW W BRYDŻU SPORTOWYM wywalczyli brydżyści Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Bytomiu.

W dniach 8-11.10.2020 nasi zawodnicy uczestniczyli w Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbyły się w Hotelu Senator w Starachowicach. Już w czwartek cieszyliśmy się ze złotego medalu w konkurencji par mikstowych w głównej kategorii U15, który to medal wywalczyła Marianna Pantak grającą w parze z Jakubem Marekwicą z klubu BBTS Bielsko Biała.

W piątek miłą niespodziankę sprawił Oliwer Rubach. Wywalczył srebrny medal w turnieju par open w najmłodszej kategorii U10.

W sobotę medale zdobywali inni, ale za to w niedzielę… na koniec imprezy ci sami zawodnicy BUKS Bytom wywalczyli po drugim medalu w tych samych kolorach: Marianna zdobyła złoto w turnieju dziewcząt U15 (grając ze swoją kuzynką – reprezentującą Warszawę), Oliwer natomiast wywalczył drugi srebrny medal w turnieju chłopców U10.

Trenerem młodych brydżystów jest pan Jerzy Matura, który od lat prowadzi w naszym MDK sekcję brydża sportowego.

Bardzo cieszymy się z sukcesów naszych Mistrzów Polski i gratulujemy im!