Aktualności
Szachowe ferie w MDK nr 1

Pierwszy tydzień ferii zimowych nasi zawodnicy spędzili bardzo intensywnie.
W dniach 16-20 stycznia 2023 roku w MDK nr 1 Bytom odbyły się: I Szachowy Turniej feryjny dla dzieci i młodzieży oraz IV Turniej szachowy na kategorię centralną, grane tempem klasycznym.

W I Turnieju feryjnym wzięło udział 22 zawodników. Zwyciężył, z dorobkiem 6 punktów
z 7 partii, Denis Vintskovskyi (MDK nr 1 Bytom), drugie miejsce zajął Dawid Broncel (MGOK OSP Woźniki), na trzecim miejscu uplasował się Dawid Pielka (Krupski Młyn).

Nasi zawodnicy: Denis Vintskovskyi zdobył III kategorię szachową, Mateusz Zając, Piotr Yarychevskyi IV kategorię, a Michał Musiał V kategorię.

W IV Turnieju na kategorię centralną wzięło udział 14 zawodników. Czworo zawodników, przed ostatnią rundą dzieliło I-IV miejsce. Ostatecznie wyniki ostatniej rundy wskazały zwycięzcę. Został nim Patryk Dembicz (MDK nr 1 Bytom), zdobywając 7 punktów z 9 partii, wyprzedzając drugą Alicję Białek (KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice) punktacją pomocniczą. Na trzecim miejscu uplasował się Wojciech Smoliński (Ksz HETMAN Katowice), zdobywając 6,5 punktu.

Turniej przebiegał w bardzo serdecznej i sportowej atmosferze.

Gratulujemy Zawodnikom

Jednocześnie zapraszamy na VI Turniej szachowy o Puchar Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 Bytom, który odbędzie się w dniach 20-21 maja 2023 roku