Wiadomości Sztuka
Wyniki konkursu tanecznego online „Świąteczne inspiracje taneczne”

Od 1 do 18 grudnia nasi wychowankowie mieli szansę wziąć udział w konkursie tanecznym online „Świąteczne inspiracje taneczne”. Nauczyciele Pracowni Tanecznej z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1
w Bytomiu zaproponowali swoim podopiecznym, aby nagrali filmiki prezentujące taniec do ulubionej muzyki.

Napłynęło do nas wiele zgłoszeń, a komisja oceniająca miała naprawdę trudne zadanie do wykonania. Jesteśmy pełni podziwu dla waszego zaangażowania, kreatywności i posiadanych umiejętności.
Jury oceniało choreografię układu, dobór i estetykę kostiumów, technikę wykonania, dobór repertuaru uwzględniający wiek i możliwości taneczne uczestników oraz ogólne wrażenia estetyczno-artystyczne.

Wyniki konkursu:

Kategoria wiekowa dzieci do lat 7:

I miejsce: Magdalena Mejer

II miejsce: Karolina Gałęziowska

III miejsce ex aequo: Hanna Stańczak oraz Nina Widera

Kategoria wiekowa dzieci od 8 do 12 lat:

I miejsce ex aequo: Zuzanna Gałęziowska oraz Katarzyna Błasiak

II miejsce ex aequo: Nina Błasińska oraz Paulina Gawliczek

Nie wyłoniono trzeciego miejsca

Kategoria wiekowa dzieci i młodzieży powyżej 12 roku życia:

I miejsce: Weronika Jordan

II miejsce: Anna Kampa

Na szczególne wyróżnienie zasłużyły:
W kategorii do lat 7: Zofia Janson, Kaja Konieczna
W kategorii do 8 do 12 lat: Julia Leśniak, Emilia Wróblewska, Julia Stefanowicz, Maria Suchy, Paulina Pyrek, Wiktoria Słodka

Konkurs taneczny przeprowadzony w formie online dla dzieci i młodzieży z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Bytomiu „Świąteczne inspiracje taneczne” miał na celu popularyzację różnych form tanecznych, a także wypełnienie pustki, którą odczuwamy wszyscy w związku z panującą pandemią i brakiem bezpośrednich kontaktów z innymi.

Wszystkich wymienionych powyżej, zarówno tych którzy zajęli miejsca jak i wyróżnienia zapraszamy po odbiór nagród oraz dyplomów w sekretariacie MDKu na ul. Rostka 16, w dniach 23.12, 28.12, 29.12, 30.12 w godzinach 8:30-12:30

balerina