Osiągnięcia

Dyplom Wywiedzione ze słona
Dyplom Julii Jany konkurs WYWIEDZIONE ZE SŁOWA

Osiągnięcia są przechowywane przez okres 1 roku, a następnie przenoszone są do archiwum osiągnięć


13 kwietnia 2018 r.

Zespół Canto laureatem BRĄZOWEJ NUTY 64 edycji Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej im. Norberta Kroczka!

Gratulujemy wokalistkom oraz pani instruktor – Patrycji Cisło!

 24-25 marca 2018 r.

W dniu 24 i 25 marca modelarze pracowni modelarskiej razem z opiekunem Piotrem Barańskim wzięli udział w XIV Międzynarodowym Festiwalu Modelarskim w Bytomiu

Wyróżnienia otrzymała trójka modelarzy naszej pracowni. Gratulujemy!!!

   

FOTOgaleria17-18 marca 2018 r.

W dniu 17 i 18 marca modelarze pracowni modelarskiej razem z opiekunem Piotrem Barańskim wzięli udział w VII Koszęcińskim Festiwalu Modelarskim

Wyróżnienie otrzymał Wojtek Wróbel oraz Piotr Barański. Gratulujemy!!!

  

FOTOgaleria14 marca 2018 r.

Gratulujemy Zofii Michlowicz nagrody w Konkursie Recytatorskim LAUR ZIELONEJ RÓŻY 😍 Życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim!

Laur Zielonej Róży dla Emilii Roszczypały! Gratulujemy nagrody w prestiżowym konkursie recytatorskim!

 20 lutego 2018 r.

PIF-PAF! Wiecie, że jedną z sekcji sportowych naszego domu kultury jest Koło Strzeleckie? Zawodnicy ćwiczą na strzelnicy Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektronicznych w Bytomiu pod czujnym okiem pana Tomasza Dylonga.

Strzelają i oczywiście trafiają – ich łupem padło w ubiegłym semestrze wiele czołowych lokat!

Prezentowali się m.in. podczas:
– Zawodów o tytuł Kurka Żniwnego BKGB AD 2017 (2. miejsce Anna Jasiewicz w konkurencji: pistolet bocznego zapłonu),
– Zawodów „Strzelanie Zamkowe” BKGB AD 2017 (2. miejsce Daria Wolska, 3. miejsce Anna Jasiewicz w konkurencji: karabin pneumatyczny),
– Zawodów Kanclerskich BKGB AD 2017 (1. miejsce Michał Hyra, 5. miejsce Anna Jasiewicz, 7. miejsce Michał Cukier w konkurencji: karabin bocznego zapłonu – postawa: stojąc)
– Zakończenia Sezonu Strzeleckiego Okręgu Śląskiego Zjednoczonych Kurkowych Bractw Strzeleckich RP” AD 2017 (1. miejsce Michał Hyra, 19. miejsce Paweł Orzechowski w konkurencji Strzelanie do Tarczy Okolicznościowej – pistolet sportowy małokalibrowy; 5. miejsce Michał Hyra, 27. miejsce Paweł Orzechowski w konkurencji Strzelanie do Tarczy Hetmana Okręgu Śląskiego – pistolet sportowy małokalibrowy; 15. miejsce Paweł Orzechowski, 20. miejsce w konkurencji: Strzelanie do Tarczy Burmistrza Pszczyny – karabin małokalibrowy; 6. miejsce Michał Hyra, 23. miejsce Paweł Orzechowski w konkurencji: Strzelanie do Tarczy Okręgu Śląskiego ZKBS RP – karabin małokalibrowy),
– III Obywatelskiego Konkursu Strzeleckiego AD 2017 (4. miejsce Jakub Hyra w konkurencji: karabin bocznego zapłonu – postawa: stojąc),
– Zawodów Dnia Niepodległości BKGB AD 2017 (1. miejsce Michał Hyra, 4. miejsce Anna Jasiewicz w konkurencji: pistolet bocznego zapłonu),
– Zakończenia Sezonu Strzeleckiego Bractwa Kurkowego Grodu Bytomskiego AD 2017 (3. miejsce Mikołaj Szewczyk, 4. miejsce Anna Jasiewicz w konkurencji: karabin bocznego zapłonu – postawa: stojąc).

Zobaczcie galerię zdjęć oraz wideo z zawodów!

– https://youtu.be/K1Bp7k7R3CA
– https://www.youtube.com/watch?v=T5BXV3r1n9I

Chętnych spróbowania swoich sił na strzelnicy zapraszamy do kontaktu z Panem Tomaszem w środy (15:00-18:55) lub piątki (15:00-18:15) w ZSME, czyli popularnej „Samochodówce” przy pl. Sobieskiego 1.

Celnych strzałów!

FOTOgaleria Strzelectwo – I semestr 2017/201812 lutego 2018 r.

PÓŁKOLONIE Zima 2018

Podstawą zimowego wypoczynku jest bezpieczeństwo – wiedzą o tym doskonale wychowankowie MDK, którzy podczas półkolonii wykonali prace plastyczne na konkurs “Bezpieczne Ferie 2018” zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Dzieła naszych małych artystów zostały pozytywnie ocenione przez komisję konkursową – pierwsze miejsce w konkursie zajęła Paulina Gawliczek, zaś trzecią lokatę zdobyła Sylwia Teduła! Nagrody za udział trafiły do Kamili Kempy, Julii Gas, Zuzanny Gałęziowskiej, Doroty Słaniny i Oliwii Kożuchowskiej.
Gratulujemy!    


 


24 stycznia 2018 r.

Gratulujemy naszym wyjątkowym, zdolnym wokalistom zajęcia I miejsca w XV Diecezjalnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek “Złota Kantyczka” 2018


24 stycznia 2018 r.

W dniach 20-21.01.2018 roku, w Czerwionce, odbył się trzeci i ostatni zjazd Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w szachach – III Liga.

Nasza drużyna grała w składzie:

1 szachownica – Zbigniew Wiatrowski
2 szachownica – Adam Matys
3 szachownica – Patryk Dembicz
4 szachownica – Sebastian Stypa
5 szachownica – Daria Jaryczewska
6 szachownica – Alicja Hajduk

W siódmej rundzie drużyna MDK uległa (1,5:4,5) drużynie UKS BASZTA Wodzisław Śląski, w ósmej rundzie wygrała (5:1) z KS UNIA Bieruń, a w dziewiątej rundzie wygrała z UKS G4 Tarnowskie Góry (5:1). W końcowej klasyfikacji MDK nr 1 Bytom uplasował się na 12 miejscu.
Dużym sukcesem może pochwalić się Patryk Dembicz, który z dorobkiem 7,5 z 9 partii, zajął drugie miejsce na szachownicy 3, zdobywając jednocześnie II kategorię szachową. Sebastian Stypa, grający na szachownicy czwartej,uzyskał III kategorię szachową.

Dziękujemy naszym zawodnikom (Zbyszkowi, Adamowi, Patrykowi, Sebastianowi, Darii, Alicji, Igorowi i Kubie) za godne reprezentowanie Klubu i waleczną postawę, Panu Romanowi za pomoc w przygotowaniach szachowych, a Rodzicom za ogromne zaangażowanie w nasze wyjazdy.

Nasza Drużyna nie ma za dużo czasu na odpoczynek. Już 17 lutego 2018r. startuje I Liga Śląska Juniorów. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.

FOTOgaleria


13 stycznia 2018 r.

Zawodnicy sekcji szachowej MDK dobrze rozpoczęli 2018 rok.

W dniu 13 stycznia 2018 odbył się w Chorzowie XVII Turniej Szachowy im. Stanisława Szymańskiego, w którym wzięło udział 7 zawodników MDK: Alicja Hajduk, Daria Jaryczewska, Igor Galwas, Krzysztof Grzyszek, Adam Matys, Sebastian Stypa, Zbigniew Wiatrowski. Alicja Hajduk zajęła VI miejsce w klasyfikacji generalnej w grupie do lat 10 i I miejsce wśród dziewcząt. Zbigniew Wiatrowski był najlepszy wśród zawodników do rankingu 1700. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w roku 2018. 🙂

FOTOgaleria


4 stycznia 2018 r.

W znakomitym stylu rok 2017 zakończył nasz szachista – Zbyszek Wiatrowski.

W silnie obsadzonym XXXV Międzynarodowym Turnieju Szachowym – Rybnik 2017 Zbyszek zajął drugie miejsce (5,5 pkt z 7 partii) w kategorii do lat 12.

Gratulujemy sukcesu i życzymy wielu szachowych osiągnięć w nowym roku.


18 grudnia 2017 r.

II Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli w szachach

Znakomicie spisali się zawodnicy naszej sekcji szachowej w II Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli w szachach. 18 grudnia bytomskie szkoły reprezentowało pięciu szachistów MDK nr 1: Alicja Hajduk (SP nr 51), Kacper i Patryk Dembicz (SP nr 9), Maciej Syrek (SP nr 46) oraz Zbigniew Wiatrowski (SP Mistrzostwa Sportowego). W turnieju, który miał miejsce w katowickim Spodku, nasi zawodnicy dali z siebie wszystko i udowodnili, że należą do nie tylko śląskiej, ale i krajowej czołówki!

Patryk Dembicz w kategorii klas VII uzyskał 4 pkt z 7 partii i zajął 25 miejsce na 82 uczestników. Zbigniew Wiatrowski w kategorii klas IV zajął 3 miejsce na 165 uczestników z wynikiem 6 pkt.

W kategorii dziewcząt klas III Alicja Hajduk dzieliła miejsca 1-5 wynikiem 6 pkt, jednak punktacja pomocnicza nie była korzystna dla naszej zawodniczki, i ostatecznie zajęła 5 miejsce na 104 zawodniczki. Maciej Syrek w kategorii klas III zdobył 5 pkt i zajął 22 miejsce na 198 zawodników.

Kacper Dembicz w kategorii klas I wywalczył 4,5 pkt i zajął 23 miejsce na 113 zawodników.

Brawo! Brawo! Brawo!

FOTOgaleria


4 grudnia 2017 r.

W VIII Ogólnopolskim Konkursie Talentów “Talentiada”, który odbył się w Centrum Kultury Karolinka wzięli udział wokaliści pani instruktor Ani Góreckiej – Julia Rosiak i Łukasz Franusik.

Konkurs był niezwykle silnie obsadzony – wzięło w nim udział aż 97 uczestników! Oboje nasi piosenkarze świetnie zaprezentowali się na scenie, jednak serca jurorów odrobinę mocniej porwał występ Łukasza, co zaowocowało wyróżnieniem.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 


25 listopada 2017 r.

25 listopada sekcja szachowa MDK brała udział w Turnieju Mikołajkowo–Świątecznym miasta Katowice w szachach szybkich.

W różnych grupach wiekowych reprezentowało nas 5 zawodników: Alicja Hajduk, Igor Galwas, Maksymilian Tomkowicz, Jakub Grzesiczek i Zbigniew Wiatrowski.

Kolejnym dużym sukcesem może pochwalić się Zbyszek Wiatrowski, który zajął 1 miejsce wśród chłopców do lat 10. Maks Tomkowicz uplasował się na 10, a Igor Galwas na 15 miejscu. Równie wartościowy wynik uzyskała Alicja Hajduk, zajmując 2 miejsce w kategorii dziewcząt do lat 10. Wśród chłopców do lat 14 Kuba Grzesiczek zajął 10 miejsce.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz pani instruktor Iwonie Kauli.

FOTOgaleria


17 listopada 2017 r. Wokaliści MDK zostali laureatami wojewódzkiego IV Festiwalu Piosenki Chrześcijańskiej “Barka”, który odbył się w piątek, 17 listopada, w Dom Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego w Jaworznie – Szczakowej. 

W kategorii zespołów do lat 12 pierwsze miejsce zdobył Zespół Piccolo, natomiast wśród solistów powyżej 12 roku życia zwyciężył Łukasz Franusik!

Gratulujemy sukcesu wokalistom oraz pani instruktor – Annie Góreckiej!

 

FOTOgaleria


listopad 2017 r.

Kolejne osiągnięcia podopiecznych Pani Danuty Szymczyk.

GRATULUJEMY!!!

     


22-29 października 2017 r.

Kolejny świetny występ naszych szachistów – tym razem w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Juniorów (22-29 października). Zawody w Pokrzywnej miały rangę bezpośrednich eliminacji do Mistrzostw Polski Juniorów na rok 2018.

Z sekcji szachowej MDK zaprezentowali się Alicja Hajduk i Zbigniew Wiatrowski. Zbyszek zajął IV miejsce i uzyskał awans do przyszłorocznych Mistrzostw Polski Juniorów do lat 12! Ala zajęła natomiast dobre, VII miejsce, niestety pierwsze niepremiowane awansem. Nadmienimy jednak, że był to jej debiut na turnieju takiej rangi. Gratulacje dla zawodników oraz pani instruktor!

FOTOgaleria


17 października 2017 r.

Happy Crew został laureatem tegorocznej Nagrody Prezydenta Bytomia w dziedzinie kultury – MUZA 2017!

Statuetka powędrowała do zespołu w kategorii “upowszechnianie kultury”. Happy Crew wywodzą się z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1. Od 15 lat występują na koncertach, imprezach artystyczno – kulturalnych i festiwalach piosenki zarówno w kraju jak i za granicą, m.in.: w Holandii, Francji, Niemczech, Irlandii, czy na Ceucie. Są zdobywcami wielu czołowych nagród i wyróżnień na festiwalach poezji, piosenki, twórczości własnej, szant: „Eko – Tratwa”, „Cmok – Song”, „Fama”, „Shanties”. Zespół współpracuje z wybitnymi muzykami: Ryszardem Rynkowskim, Mieczysławem Szcześniakiem, Stanisławem Soyką, Grzegorzem Turnauem, Włodkiem Pawlikiem, Pathem Sheridanem oraz Ive van der Beekiem.

Happy Crew, pracuje pod kierunkiem Anny Góreckiej, a tworzą go: Martyna Czarny, Marta Kostrzewa, Adam Nawrot, Maciej Gluza, Jakub Jaroń i Dominik Franusik.

Gratulujemy sukcesu muzykom oraz pani instruktor!

Zdjęcia z zasobów UM Bytom oraz profilu zespołu.

FOTOgaleria


14-15 października 2017 r.

14 i 15 października w Łaziskach Górnych odbywały się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Śląska Juniorów w szachach szybkich.

W turnieju indywidualnym wzięło udział 8 zawodników sekcji szachowej MDK w różnych grupach wiekowych: Alicja Hajduk i Igor Galwas (do lat 8), Daria Jaryczewska, Krzysztof Grzyszek, Maksymilian Tomkowicz i Zbigniew Wiatrowski (do lat 10), Patryk Dembicz (do lat 14), Adam Matys (do lat 16).

Dużym sukcesem może pochwalić się Zbyszek, który wynikiem 8 punktów z 9 partii zajął 2 miejsce i ustąpił Jakubowi Seemanowi jedynie punktacją pomocniczą. Świetny występ zanotowała też Alicja, która z wynikiem 6 punktów z 9 partii uplasowała się na 4 miejscu. Brawo!

W drugim dniu zawodów w potyczkach drużynowych wystartował zespół MDK Bytom w składzie:
1. szachownica Zbigniew Wiatrowski
2. szachownica Adam Matys
3. szachownica Patryk Dembicz
4. szachownica Igor Galwas
5. szachownica Daria Jaryczewska
6. szachownica Alicja Hajduk

Nasza młoda drużyna zdobyła 7 punktów w 18 rundach i zajęła 23 miejsce, natomiast indywidualnie najlepiej zaprezentował się Patryk, który dzięki zdobyciu 7 punktów w 9 partiach podzielił miejsca 2-4 na swojej szachownicy.

Gratulujemy zawodnikom oraz pani trener!

FOTOgaleria


12 października 2017 r.

Z wielką dumą informujemy, że szermierze MDK – Maciej Marcol i Patryk Adamczyk zakwalifikowali się do udziału w zawodach Pucharu Europy w Klagenfurcie!

Wspaniała passa drużyny szermierzy MDK rozpoczęła się wraz z wrześniowym Pucharem Polski Juniorów we Wrocławiu, gdzie Patryk Adamczyk zajął trzecie miejsce, zaś Maciej Marcol był siódmy. Następnie w Turnieju szermierczym o Puchar Miasta Wadowice ze świetnej strony pokazali się nasi młodzicy – Mirosław Gońda otarł się o „ósemkę”, zajmując 11. miejsce, Miłosz Mazurkiewicz był 24. a Igor Foryś do samego końca walczył o pucharową 32.

Ostatnim startem był II Puchar Polski w Gliwicach. Maciej Marcol zajął tam ósme miejsce, Patryk Adamczyk i Mirek Gońda walczyli o pucharową 32. Dobre wyniki i wysokie miejsca w klasyfikacjach dały Maćkowi Marcolowi i Patrykowi Adamczykowi nominacje do Pucharu Europy w Klagenfurcie! Dla chłopaków nadszedł czas wzmożonych przygotowań do tak poważnego startu, więc najbliższe dni spędzą na konsultacjach kadry wojewódzkiej w Rybniku.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom oraz trenerom – Zbigniewowi Wasiołce i Piotrowi Bortelowi. Trzymamy mocno kciuki za zwycięskie walki na planszach europejskich!

FOTOgaleria


23-24 września 2017 r.

23 i 24 września w Chorzowie odbywał się Memoriał Romana Bąka w szachach.

W trzech kategoriach wiekowych (do 8, 10 i 14 lat) wystąpili reprezentanci MDK: Patryk Dembicz, Jakub Grzesiczek, Krzysztof Grzyszek, Igor Galwas, Sebastian Stypa i Zbigniew Wiatrowski. Napędzony ostatnimi sukcesami dziesięcioletni Zbyszek zagrał w kategorii do lat 14 i… zajął pierwsze miejsce (6 punktów w 7 partiach)! W tej samej grupie siódme miejsce zajął Patryk Dembicz (4,5 pkt). Z kolei Krzysztof Grzyszek (chłopcy do lat 10) wypełnił IV kategorię szachową. Serdecznie gratulujemy! 

FOTOgaleria


15-17 września 2017 r.

W dniach 15-17 września br., w Chorzowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w szachach.

Nasz Dom Kultury reprezentowali: Alicja Hajduk, Filip Mejer i Zbigniew Wiatrowski. Zbigniew Wiatrowski, z dorobkiem 6,5 punktu z 7 partii, zdobył I miejsce, wyprzedzając Macieja Jendrowiaka (6 punktów) i Wojciecha Maślankę (5 punktów). Zawodnik MDK nr 1 zdobył również punkty dla województwa śląskiego we Współzawodnictwie Sportowym Dzieci i Młodzieży. Gratulujemy

FOTOgaleria

 


10 września 2017 r.

W dniach 08-10 września 2017 roku, w Rudzie Śląskiej odbył się Festiwal Szachowy “Rudzkie Lato’2017”.

Trzech juniorów MDK nr 1 postanowiło powalczyć z seniorami w grupie OPEN. Po bardzo dobrym występie, Zbigniew Wiatrowski zajął 3 miejsce, Patryk Dembicz 8, a Adam Matys 12. Alicja Hajduk, zajęła 4 miejsce w kategorii do lat 8, natomiast Igor Galwas wypełnił IV kategorię szachową. Oboje grali w grupie do lat 13.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nowym roku szkolnym.

FOTOgaleria

 

2-3 września 2017 r.

Sukces bytomskiej orkiestry

W dniach 2-3 września odbyła się jubileuszowa X edycja Tarnogórskiego Festiwalu Orkiestr Dętych im. Józefa Szweda. Wśród występujących, mieliśmy także bytomski akcent, bowiem na scenie zaprezentowała się orkiestra “Power of Winds” pod kierownictwem pana Klaudiusza Jani z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Bytomiu. Występ zespołu spotkał się z ogromnym uznaniem jurorów, co zaowocowało zdobyciem pierwszego miejsca w konkursie! Ponadto, orkiestra “Power of Winds” otrzymała dodatkowe prestiżowe wyróżnienie – Nagrodę Rektora Akademii Muzycznej w Katowicach oraz zaproszenie na wykonanie koncertu w murach tej uczelni.

Orkiestra Rozrywkowa “Power of Winds” pod dyrekcją Klaudiusza Jani została założona w 2015 roku. Bogaty repertuar orkiestry tworzą utwory o różnorodnej stylistyce – kompozycje z kręgu muzyki rozrywkowej, klasycznej oraz religijnej. Obecnie zespół liczy ponad 20 muzyków, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, zaś intensywna praca przynosi kolejne sukcesy. “Power of Winds” występowała razem z Ewą Urygą, czy gwiazdami śląskiej estrady: Jackiem Kierokiem, Bernadetą Kowalską, Grzegorzem Poloczkiem, zespołami De Silvers, Freje, Metrum i wieloma innymi artystami. Występy orkiestry uświetniły już wiele uroczystości kościelnych, m.in. Centralne obchody Roku św. Brata Alberta w Krakowie, 25-lecie koronacji obrazu Najświętszej Matki Boskiej Mirowskiej w Pińczowie oraz Festiwal Reginae Silesiae Gloria 2017.

Bytomskim muzykom gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za ich kolejne prestiżowe dokonania.

Zdjęcia otrzymaliśmy dzięki uprzejmości UM Tarnowskie Góry

FOTOgaleria

 


22 czerwca 2017 r.

W VII Regionalnym Konkursie Małych Form Teatralnych “Teatroida” sukcesy odnieśli aktorzy grup MDK.

W kategorii szkół gimnazjalnych Teatr Jasnego Dnia ze spektaklem “Duży, zielony problem” zajął 3. miejsce. Ponadto, wyróżnienie indywidualne zdobyła aktorka tej grupy – Wiktoria Ambroży. Nagrodę indywidualną za kreację aktorską otrzymała również Karolina Bednarek (Teatr ERATO) w kategorii szkół średnich.
Gratulujemy!

    


17-21 czerwca 2017 r.

W dniach 17 – 21 czerwca 2017 roku w Imielinie, odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Śląska Juniorów w szachach klasycznych.

W turnieju wzięło udział 6 zawodników, sekcji szachowej MDK nr 1 Bytom, w różnych grupach wiekowych. Alicja Hajduk i Filip Mejer w grupie do lat 9, Zbigniew Wiatrowski w grupie do lat 11, Patryk Dembicz i Nicolaus Letkiewicz w grupie do lat 13, Adam Matys w grupie do lat 15. W grupie dziewcząt, do lat 9, 5 miejsce zajęła Alicja Hajduk uzyskując awans do Międzywojewódzkich Mistrzostw Juniorów 2017. Natomiast w grupie chłopców, do lat 11, Zbigniew Wiatrowski zajął 6 miejsce, również awansując do MMJ 2017. Pozostali zawodnicy potwierdzili swoje kategorie.

Gratulujemy.

FOTOgaleria

 


10-14 maja 2017 r.

Tomasz Pawełczyk i Michał Kaleta wywalczyli złoty medal XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych LUBUSKIE 2017, które odbyły się w Drzonkowie w dniach 10-14 maja.

Gratulacje!


25 kwietnia 2017 r.

Miło nam ogłosić, że zespół VIVO prowadzony przez panią Patrycję Cisło zdobył nagrodę – Brązową Nutę podczas 63. Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej im. Norberta Kroczka w Zabrzu w kategorii zespołów wokalnych.

Serdecznie gratulujemy wokalistkom oraz pani instruktor 🙂
 


20 kwietnia 2017 r.

Z drobnym opóźnieniem, ale nigdy nie jest zbyt późno, żeby się pochwalić 🙂

Karolina Bednarek zdobyła nagrodę – Laur Zielonej Róży w XX Konkursie recytatorskim dla dzieci i młodzieży “O Laur Zielonej Róży” w Rudzie Śląskiej. Następnie zdobyła także I miejsce w etapie regionalnym 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Katowicach.
 
Danuta Ungier także doskonale reprezentowała nasz Dom Kultury i otrzymała nagrodę – Laur Zielonej Róży w XX Konkursie recytatorskim dla dzieci i młodzieży “O Laur Zielonej Róży” w Rudzie Śląskiej.

Natomiast pani Lucyna Jaksik zdobyła wyróżnienie w Turnieju Teatrów Jednego Aktora w etapie regionalnym 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Katowicach.

Gratulujemy sukcesów zarówno recytatorom, jak również instruktorce – pani Danucie Szymczyk.


Teatr ERATO zajął pierwsze miejsce w kategorii 13-21 lat w III Wojewódzkim Festiwalu Teatralnych Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych “Proscenium”, który miał miejsce w Siemianowicach Śląskich.

Aktorzy zdobyli uznanie jurorów spektaklem “Jak jest” Maliny Prześlugi w reżyserii pani Danuty Szymczyk. Widzowie byli zachwyceni kreacjami postaci – brawom i słowom podziwu nie było końca. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne zwycięskie występy! 

FOTOgaleria

 


24 marca 1 kwietnia 2017 r.

Ostatnio dużo działo się w szachach.

W sobotę 24 marca 2017 nasz zawodnik, Zbigniew Wiatrowski, zdobył trzecie miejsce, w kategorii do lat 12, w turnieju o Puchar Prezydenta Świętochłowic dla dzieci i młodzieży z okazji 70-lecia Miasta.

FOTOgaleria

W sobotę 1 kwietnia 2017 braliśmy udział (13 zawodników) w XVI Grand Prix Radzionkowa – 1 edycji. Trzecie miejsce, w kategorii do lat 16, zajął Jakub Grzesiczek. Trzech zawodników, naszej sekcji, podjęło walkę w grupie seniorów. Po zaciętych pojedynkach Zbigniew Wiatrowski uplasował się na 5 miejscu, Patryk Dembicz na 12 miejscu, a Adam Matys 18.

FOTOgaleria

Gratulujemy.


24 marca 2017 r.

W ostatnim czasie wychowankowie MDK doskonale zaprezentowali się w konkursach recytatorskich.

Ula i Zuzia Szmagała prowadzone przez panią Danutę Szymczyk zdobyły jedną z głównych nagród – Laur Zielonej Róży w XX konkursie recytatorskim “O Laur Zielonej Róży” w Rudzie Śląskiej. Dziewczyny-bliźniaczki pomysłowo zaprezentowały się w kategorii solistów jako dwie połowy jednej osoby, czym zachwyciły jurorów.

Z kolei Amelia Heinze, która ćwiczy pod kierunkiem pani Barbary Krupy, także zdobyła jedną z głównych nagród – Laur Zielonej Róży w XX konkursie recytatorskim “O Laur Zielonej Róży” w Rudzie Śląskiej i dodatkowo uzyskała nominację do reprezentowania miasta Bytomia w Małym Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim w Katowicach. Tam zaprezentowała się równie dobrze zajmując II miejsce w kategorii klas 0-3 i uzyskując wiele pozytywnych słów od jurorów.

Amelia reprezentowała nas także w Chorzowie w XVIII Ogólnopolskim Turnieju Sztuki Recytatorskiej “Promuj Śląsk”, gdzie zajęła w swojej kategorii wiekowej bardzo wysokie III miejsce.

Serdecznie gratulujemy zarówno młodym recytatorkom, jak również instruktorom oraz opiekunom za trud włożony w ich przygotowanie.

   


18 – 19 marca 2017 r.

W dniach 18 – 19 marca 2017 roku, w Czerwionce- Leszczynach, odbył się I Turniej szachowy o Puchar Dyrektora MOSiR Czerwionka-Leszczyny 2017r.

W klasyfikacji generalnej (chłopców i dziewczynek) do lat 13, pierwsze miejsce zajął Zbigniew Wiatrowski. Na trzecim miejscu, w klasyfikacji chłopców do lat 13, uplasował się Jakub Grzesiczek.

Gratulujemy.

FOTOgaleria

 


11-12 marca 2017 r.

W Hali Sportowej MOSiR w Mikołowie odbyły się turnieje – XV Ogólnopolski Turniej Szermierczy o Puchar Burmistrza Mikołowa oraz X Ogólnopolski Turniej Małego Rycerza o Puchar Dyrektora MOSiR.

MDK Bytom wystawił reprezentantów w trzech kategoriach: Junior Młodszy (Maciej Marcol, Patryk Adamczyk), Młodzik (Igor Foryś, Miłosz Mazurkiewicz, Miłosz Drozd, Zuzanna Pillarowska) oraz Dzieci (Wojciech Tetla, Iga Przestańska, Olaf Pissarek).

Maciek i Patryk od początku walczyli skutecznie. Patryk swą przygodę pucharową zakończył na 9 miejscu, zaś Maciek przedostał się do strefy medalowej i zakończył turniej na trzeciej pozycji. Gratulujemy!

W kategorii Młodzik Igor zajął 10 miejsce, Miłosz Mazurkiewicz – 17, a Miłosz Drozd – 25.

W kategorii Dzieci Wojtek zajął 18 miejsce, co świadczy o dobijaniu się do ścisłej czołówki.

Iga, Zuzia i Olaf stawiają dopiero pierwsze kroki na zawodach, ale patrząc na ich walki widzimy olbrzymie postępy.

Możemy być zadowoleni ze startu naszych reprezentantów – walki mają potencjał i kończą się dużą ilością różnorodnych trafień, co świadczy także o dobrym przygotowaniu do zawodów. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zawodnikom i trenerom. Dziękujemy za dostarczone emocje a także życzymy coraz lepszych występów i wielu miejsc na podium.

FOTOgaleria

 


07 marca 2017 r.

VIII Przegląd instrumentalny “Gram Sam” w MDK Chorzów

W konkursie organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie świetnie spisali się nasi gitarzyści. Artur Koleba zdobył Nagrodę w grupie starszej, a Maciej Dobrzyniecki otrzymał wyróżnienie w tej kategorii. Chłopakom gratulujemy sukcesu a panu Sylwestrowi Sośniakowi – zdolnych wychowanków.

FOTOgaleria

 


07 marca 2017 r.

VIII Przegląd instrumentalny “Gram Sam” w MDK Chorzów

W konkursie organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie świetnie spisali się nasi gitarzyści. Artur Koleba zdobył Nagrodę w grupie starszej, a Maciej Dobrzyniecki otrzymał wyróżnienie w tej kategorii. Chłopakom gratulujemy sukcesu a panu Sylwestrowi Sośniakowi – zdolnych wychowanków.

FOTOgaleria

 


4-5 marca 2017 r.

W dniach 04-05.03 2017 r. Odbyły się w Gliwicach ogólnopolskie zawody “Muszkieter Trophy”.

Z naszego klubu wystartowało 5 chłopaków i 2 dziewczyny w 3 różnych kategoriach wiekowych:

-Junior Młodszy (Patryk Adamczyk, Maciej Marcol) -Młodzik (Miłosz Mazurkiewicz, Mirosław Gońda, Zuzanna Pillarowska) -Dzieci (Iga Przestańska, Olaf Pissarek dla którego to były pierwsze tak poważne zawody).

Patrykowi udało się wygrać wszystkie walki w grupie i ukończyć pierwszą eliminację na drugiej pozycji w tabeli, dzięki czemu był zwolniony z pierwszej walki pucharowej. Po zaciętej walce o wejście do finałowej ósemki odpadł i zakończył zawody na 9 pozycji.

Maciej, wygrywając 4 z 6 walk w grupie, po pierwszej eliminacji zajmował 9 miejsce w tabeli. W pierwszej walce pokonał Dominika Głowackiego 15-10 dostając się do najlepszych 16 zawodników turnieju. Podobnie jak Patryk po zaciętej walce musiał ustąpić i również odpadł kończąc zawody na 11 pozycji.

Miłosz odniósł zdecydowanie najlepszy wynik. Wygrywając 4 na 5 walk w grupie ukończył pierwszą eliminację na 11 pozycji. Będąc zwolniony z pierwszej walki pucharowej dostał się do najlepszej 32 zawodów. Następnie pokonując Jakuba Gałeckiego 12-5 i zarezerwował sobie miejsce w “szesnastce”. W kolejnej walce przyszło mu spotkać się z wyżej rozstawionym Szymonem Tarachanowiczem, z którym dał sobie radę bez większych problemów. Ostatnia swoją walkę stoczył z Piotrem Urbanem przegrywając w ostatniej tercji niepełnym wynikiem i kończąc zawody na 7 miejscu.

Mirek, wygrywając prawie wszystkie walki, po grupach zajmował wysokie 9 miejsce w tabeli. Bez problemu poradził sobie z Kacprem Łuckim wynikiem 12-7. Niestety, będąc pod presją przegrał swoja ostatnią walkę i ukończył występ w najlepszej 16 zawodów.

Najmniej doświadczona Zuzia na swych pierwszych zawodach zwyciężyła dwie walki w grupie przechodząc pierwszą eliminacje. W walce pucharowej ustąpiła o wiele bardziej doświadczonej przeciwniczce.

Jej brat, Olaf, dla którego były to również pierwsze zawody, także prześlizgnął się przez grupę wygrywając walkę.

Iga stawiła duży opór swoim rówieśniczkom wykonując wiele pięknych manewrów.

Olbrzymi sukces odniósł natomiast najstarszy z naszych zawodników – Piotr Majewski, który sędziował w Gliwicach. Zdał on bowiem egzamin na sędziego okręgowego.

Gratulujemy wszystkim wyników i życzymy dalszych sukcesów naszych młodych szermierzy.

FOTOgaleria

 


16 lutego 2017 r.

Gratulujemy Marlenie Kozikowskiej zajęcia III miejsca w miejskim konkursie językowym “Moja wymarzona podróż”.


14 stycznia 2017 r.

W Imielinie odbył się trzeci, a zarazem ostatni zjazd Drużynowych Rozgrywek Juniorów o Puchar Dors-Klimczok 2016r.

W końcowej klasyfikacji drużyna MDK nr 1 zajęła trzecie miejsce.

Skład drużyny:

– 1 szachownica Zbigniew Wiatrowski
– 2 szachownica Adam Matys
– 3 szachownica Patryk Dembicz
– 4 szachownica Nicolaus Letkiewicz
– 5 szachownica Jakub Grzesiczek
– 6 szachownica Alicja Hajduk
– zawodnik rezerwowy Sebastian Stypa

W jedenastu rundach drużyna MDK zdobyła 15 dużych punktów, ustępując drużynom: Diagonalii Imielin i Hetmanowi Marklowice.
W klasyfikacji indywidualnej na trzeciej szachownicy – Patryk Dembicz, a na szachownicy czwartej – Nicolaus Letkiewicz zajęli drugie miejsca. Na odnotowanie zasługuje również fakt, że Patryk Dembicz uzyskał III kategorię szachową, a Alicja Hajduk IV kategorię szachową.
Gratulujemy.

FOTOgaleria


14 grudnia 2016 r.

Turniej Świąteczny o Mistrzostwo Bytomia w szermierce

W dniu 14.12.2016 roku odbył się Turniej Szermierczy o Mistrzostwo Bytomia. Zawody te są naszym corocznym świętem szermierki, o czym świadczą licznie przybyli rodzice, znajomi i fani gorąco dopingujący startujących. Walkom towarzyszyły wielkie emocje, radość zwycięstwa i łzy porażki. Zwycięzcy otrzymali puchary i medale, a wszyscy zawodnicy – dyplomy i upominki świąteczne. Nagrody wręczały: Pani Dyrektor MDK nr 1, Agnieszka Szymańska oraz Prezes Bytomskiego Towarzystwa Szermierczego, Pani Maria Adamska.

Wyniki:

Kategoria chłopcy 1997-2004

1. Kasper Chyrek AZS AWF Katowice (wychowanek MDK)
2. Patryk Adamczyk MDK nr 1 Bytom
3. Jakub Boniecki BTS Bytom
4. Maciej Marcol MDK nr 1 Bytom
5. Mirosław Gońda MDK nr 1 Bytom
6. Piotr Majewski MDK nr 1 Bytom
7. Miłosz Mazurkiewicz MDK nr 1 Bytom
8. Igor Foryś MDK nr 1 Bytom

Kategoria dziewczyny 1997-2004

1. Patrycja Ziętek BTS Bytom
2. Oliwia Włoczka BTS Bytom
3. Paulina Sadowska BTS Bytom
4. Martyna Adamska BTS Bytom
5. Agata Radecka BTS Bytom
6. Zuzanna Pilarowska MDK nr 1 Bytom (pierwszy start w zawodach)
7. Nicola Stefaniuk BTS Bytom

Kategoria chłopcy 2005-2006

1. Michał Kuczkowski MDK nr 1 Bytom
2. Stanisław Kondera BTS Bytom
3. Aleksy Chochołowicz MDK nr 1 Bytom
4. Szymon Wojtowicz BTS Bytom
5. Filip Uziel MDK nr 1 Bytom (pierwszy start w zawodach)
6. Olaf Pissarek MDK nr 1 Bytom (pierwszy start w zawodach)

FOTOgaleria


5 grudnia 2016 r.

Tomek Pawełczyk i Michał Kaleta zostali Mistrzami Czech w brydżu. Złoto wywalczyli w Hluku.

W eliminacjach nasza drużyna zajęła drugie miejsce ustępując tylko najlepszej ekipie z Czech. W drugiej rundzie wygraliśmy wszystkie swoje mecze ale nie daliśmy rady wyprzedzić gospodarzy. W półfinale musieliśmy się więc zmierzyć z drugą polską drużyną reprezentującą Warszawę. Nie daliśmy im jednak żadnych szans wygrywając 76 – 42. W finale czekała na nas ponownie najlepsza czeska drużyna. Do przerwy minimalnie przegrywaliśmy 19 – 12, jednak w drugiej połowie wyraźnie dominowaliśmy i wygraliśmy ją 32 – 4, czyli ostateczny wynik finału to 44 – 23 dla Polski U20!

Ponadto, w klasyfikacji zawodników nasza para była najlepsza w klasyfikacji Butlera.

Serdecznie gratulujemy!

(info za: http://buks.bytom.pl/jestesmy-mistrzami-czech/)

GRATULUJEMY!!!


1 grudnia 2016 r.

Dnia 28 listopada 2016 roku w sali obrad Rady Miejskiej Miasta Bytomia wyróżniono i udekorowano okolicznościowym medalem Bractwa Kurkowego Grodu Bytomskiego Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury Nr 1 w Bytomiu Ireneusza Herisza.

 

GRATULUJEMY!!!

 


20 listopada 2016 r.

W Zawierciu odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Szachowe Zawiercia.

W kategorii do lat 10 nasz zawodnik, Zbigniew Wiatrowski, wywalczył II miejsce, ustępując zwycięzcy tylko punktacją pomocniczą. Serdecznie gratulujemy

 


19 listopada 2016 r.

19 listopada 2016 roku, w Dąbrowie Górniczej, odbył się drugi zjazd Drużynowych Rozgrywek Juniorów o Puchar Dors-Klimczok 2016r.

Drużyna MDK nr 1 grała w składzie:

– 1 szachownica Zbigniew Wiatrowski
– 2 szachownica Adam Matys
– 3 szachownica Patryk Dembicz
– 4 szachownica Nicolaus Letkiewicz
– 5 szachownica Jakub Grzesiczek
– 6 szachownica Alicja Hajduk

W czterech rundach drużyna zdobyła 7 dużych punktów. W klasyfikacji generalnej, po 2 zjazdach, drużyna MDK nr 1, z dorobkiem 12 punktów, dzieli drugie miejsce z Hetmanem Marklowice. Na odnotowanie zasługuje również fakt, że po siedmiu rundach Patryk Dembicz uzyskał III kategorię szachową, a Alicja Hajduk IV kategorię szachową.

Ostatni decydujący zjazd odbędzie się 14 stycznia 2017 roku w Imielinie.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Gratulujemy!

FOTOgaleria


11 listopada 2016 r.

II Ogólnopolski Memoriał im. Karola Zieleźnika w szachach W prestiżowych zawodach, które odbyły się 11 listopada w Katowicach nie mogło zabraknąć reprezentantów MDK.

Nasi szachiści zagrali znakomite partie i ostatecznie zakończyli turniej na bardzo wysokich miejscach.
W kategorii do lat 10 zwyciężył Zbigniew Wiatrowski a Jakub Grzesiczek zajął 7. miejsce. Z kolei w kategorii do lat 12 trzecie miejsce zajął Nicolaus Letkiewicz.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

FOTOgaleria


5 listopada 2016 r.

Sprawozdanie z turnieju szachowego: IV edycja turnieju XV Grand Prix Radzionkowa w szachach

W dniu 05.11.2016 roku, w Radzionkowie, odbyła się IV (ostatnia) edycja turnieju XV Grand Prix Radzionkowa w szachach. Wzięło w nim udział 6 reprezentantów MDK nr 1:
– Alicja Hajduk
– Nicole Baran
– Patryk Dembicz,
– Kacper Dembicz
– Szymon Segiet
– Paweł Grzesiczek
Patryk Dembicz, w grupie do 16 lat, zajął drugie miejsce. Alicja Hajduk, w grupie do lat 8, zajęła III miejsce. W klasyfikacji generalnej Patryk Dembicz, pokonując po zaciętej walce Igora Solnego, stanął na najwyższym podium, Alicja Hajduk zajęła III miejsce w grupie do lat 8. Pozostali zawodnicy również pokazali się z dobrej strony.

GRATULUJEMY

FOTOgaleria